top of page
2019_Purple_Abstract_4K_HD_Design_1920x1

Naše historie

Počátky současné firmy ELMET GROUP sahají ještě do doby socialismu a perestrojky. Nyní firma ELMET GROUP vlastní několik značek, řadu kamenných prodejen a svým zákazníkům nabízí široké portfolio produktů a služeb.

Na časové ose si můžete prohlédnout vývoj společnosti v uplynulých letech

ELMET_GROUP_horizontalni_RGB.png

1986

V roce 1986 začal zakladatel firmy Václav Trojan na povolení národního výboru samostatně podnikat v oboru elektrických instalací.

Stará prodejna

1989

Po sametové revoluci v roce 1989 vznikla firma ELEKO, jako zkratka pro obory elektro a kovo a nedlouho poté se přejmenovala na současný název ELMET, tedy opět zkratka pro elektro – metal.

1992

V roce 1992 pak došlo k zásadní události v rámci dalšího směřování firmy a to k otevření první prodejny na adrese Jugoslávských partyzánů 25, která funguje dodnes. Tímto okamžikem začala fungovat obchodní firma ELMET a zároveň se do firmy naplno začlenili další členové rodiny. Prvním prodavačem byl syn majitele, Michal Trojan a účetní agendu pak vedla manželka zakladatele Marie Trojanová.

1994

V roce 1994 měla firma Elmet již 3 kamenné prodejny. V stejném roce dokončil syn Michal Trojan vysokou školu a již naplno se začlenil do vedení firmy.

1995

V roce 1995 zakoupil zakladatel firmy Václav Trojan rozpadlé objekty bývalé hospody U Urbanů, která je umístěna na konci Suchdola, v Kamýcké ulici. Zde začal tyto objekty postupně rekonstruovat, z velké části sám nebo s pomocí dalších pracovníků firmy a známých.
Krátce nato vznikly další prodejny - ve Vinohradské ulici a na Ohradě

1997

Po rekonstrukci první části objektu na Suchdole byla otevřena prodejna přímo v dnešním sídle firmy, která byla v roce 2012 dále výrazně rozšířená.
V roce 1997 začal fungovat první sklad firmy, kam se přesunula velkoobchodní činnost a tým lidí a to v pronajatých prostorách v Praze 6 – Podbabě, v areálu Radiospoje.
V roce 1999 byla otevřena prodejna v Budečské ulici na Vinohradech, která fungovala do roku 2017.

tata_edited.jpg
LED studio
Nový sklad

2002

V roce 2002, v červenci, měsíc před povodněmi, byl otevřen a přestěhován sklad z později zatopené Podbaby na Suchdol, kde byl zrekonstruován nový sklad pro účely velkoobchodu. Jako poslední byla v roce 2003 otevřena prodejna v Kostelci nad Černými lesy, která je stále v provozu a je zatím jedinou mimopražskou prodejnou firmy. V dalších letech pokračovala náročná a dlouhá rekonstrukce prostor na Suchdole, kde v současné době funguje kvalitní zázemí celé firmy, vedle již zmíněných prodejny a skladu jsou zde dále kanceláře, dílny, vzorkovna, parkoviště a další prostory nezbytné pro kvalitní zázemí zaměstnanců i zákazníků.

2005

V roce 2005 jsme měli v provozu 9 maloobchodních prodejen a velkoobchod, jehož zaměřením byly dodávky elektromateriálů  a osvětlení dalším maloobchodním prodejcům a zásobování firem ,hotelů atd. Vzhledem k celkové změně trhu a orientaci většiny koncových zákazníků na velké obchody a řetězce , postupně jsme naše menší provozovny maloobchodního prodeje uzavřeli a omezili. Aktuálně funguje maloobchodní prodej pro koncové zákazníky v prodejnách Praha – Suchdol a Dejvice , Kostelec nad Černými lesy .

2010

V roce 2010 začala další velká změna v historii firmy – dovoz a výroba osvětlení pod vlastní značkou ELMETLIGHT .
V roce 2011 jsme otevřeli první část našeho nového showroomu na osvětlení .
V roce 2014 jsme otevřeli druhou část našeho nového showroomu na osvětlení , Aktuálně má náš výstavní prostor cca 500 m 2 a naši zákazníci zde najdou v 90 % naše vlastní produkty . Během několika let jsme vytvořili nabídku čítající více jak 1000 produktů , v oboru LED osvětlení patříme k významným dovozcům a naše produkty dodáváme více jak 1000 klientů po celé ČR .

6_edited.jpg

2015

V roce 2015 jsme výrazně přestavěli maloobchodní prodejnu Suchdol a změnili její koncept na samoobslužný prodej .

2018

V roce 2018 zemřel zakladatel firmy Václav Trojan .

2019

V roce 2019 jsme zahájili dovoz zahradních infra topidel pod vlastní značkou ELMETFIRE .

DSC_0510_edited.jpg

2020

V roce 2020 jsme výrazně nově dostavěli a výrazně rozšířili výrobní prostory firmy , včetně nového vybavení

2021

V roce 2021 jsme se soustředili na on-line obchod a vytvořili nové eshopy pro prodej topidel , svítidel a také nově upravili firemní weby elmetgroup.cz a elmetlight.cz

2022

Naším cílem je rozvíjet naše vlastní značky ,kterých je dnes již více – ELMETLIGHT a ECONOMYLIGHT pro osvětlení  , ELMETFIRE – pro topidla ,   ELMETLINE pro instalační materiál , ELMETPOWER pro baterie, svítilny .

V dalších letech je naším plánem rozvíjet zejména velkoobchodní činnost a s ní spojený servis, který doplňuje dovoz mnoha produktů z celé Evropy, ale zejména z Číny a dalších zemí Asie.

Obchodní zástupci již operují po celé České republice. Naším cílem je, abychom si udrželi naše vážené dlouholeté zákazníky a soustavnou péčí a zaujetím získávali další spokojené klienty.

ec999877933308b8cc94e60608af2374.png
bottom of page